Denge, Çeviklik ve Güç! Bu üçlüyü aynı anda elde etmenin tek yolu Kick Boks yapmaktan geçer. Spor uzmanları, Kick Boks’un insan hayatına çok büyük faydaları olduğunu söylemekteler. Kum torbasına 2-3 dakika yumruk atmak yada spor hocanızın tuttuğu lapaya 60 saniye boyunca vurmak 45 dakikalık bir spordan daha çok yağ yaktırır ve güç kazandırır. Artı olarak, Kick Boks Stres atmanızda birebir faydalıdır. 

Nasıl Başladım? 

Açıkçası, Kick Boks’a başlamamın tek nedeni Boyun Fıtığından kurtulmaktı. Uzun zaman fizik tedavi ve evde yaptığım çeşitli egzersizlere rağmen bir türlü kurtulamadığım boyun fıtığına en son çareyi omuz ve boyun bölgesini güçlendirmek için seçtiğim Kick Boks, zamanla tüm hayatıma ve vücuduma fayda sağladı. 

Kadınlar genelde Kick Boks’ın vücutlarını kabalaştıracağından, erkeksi bir yapıya dönüştüreceğinden korkarlar. Ya da yumruğun burun veya yüzlerine geleceğinden çekinirler. Oysa, bir şeyi unutuyorlar. Siz profesyonel olarak Kick Boks yapmıyorsunuz. Sadece spor salonunda sizinle aynı amaçlar için gelen insanlarla spor yapacaksınız. 

Antalya’da Kick Boks yapmak için hem lokasyon olarak, hem de hijyen ve profesyonelliği bir arada tutan salonu – Aygun Gym‘i tercih ettim. 

Bayanlar için özel not: 

Kick Boks vücudunuzu erkeksi yapmayacak,

-Kick Boks taktikleri ile kendinizi savuna bileceksiniz 

-Kick Boks size güç ve denge kazandıracak

-Kol ve bacaklarınızdaki hafif kaslarla seksi bir vücuda sahip olacaksınız

-Diyet yapmaya gerek kalmadan Zayıflayacaksınız

-Selülitlerinizde bariz azalma farkedeceksiniz

-Koltuk altlarından sarkan etler toparlanacak

-Sıfır stres, Yüksek Odak elde edeceksiniz

-Yağ oranınız düşecek

-Burnunuz yada tırnaklarınız kırılmayacak 🙂

Kick Boks malzemeleri

Kick Boks’a başladığınız bir kaç gün boyunca sadece teknikleri öğreneceksiniz. Salondaki aynanın önünde durup yumruk atmak, yumruktan kaçmak gibi hareketleri tekrarlayacaksınız. Kick Boks yaparken spor ayakkabısına ihtiyacınız olmayacaktır. 

İşte gerekli ekipman veya giysiler: 

Tercih Ettiğim Mağaza ve Markalar: 

www.sportive.com.tr – Kalite-Fiyat performansı ve ürün çeşitliliğini beğeniyorum

www.underarmour.com.tr  – Özellikle sporcu sutyeni/Bra ve şortlarını çok beğeniyorum. 

https://www.lescon.com.tr/ – ÖzellikleSporcu kaydırmaz çoraplarını beğeniyorum

www.puma.com.tr – Tayt ve şortlar için hep Puma tercihimdir.