‘Hepsi 10 lira’, ‘Marka marka giysiler sadece 10 lira’, ‘Al al al al al hepsi 10 lira’ 🙂 Tanıdık kelimeler, değil mi? Yerel pazarları çok severim. Bir şehrin insanlarının günlük yaşantılarını, davranışlarını ve alış veriş kültürlerini gözlemlemek için en ideal mekanlardır semt pazarları.

Spor kıyafetleri tezgahı en çok ilgi gören kısımdır

Lara’da bulunan Cumartesi Sosyete Pazarına her zaman olmasa da ara sıra gitmeyi severim. Özellikle hediyelik eşyalar aradığım zamanlarda kapısını çaldığım mekandır Lara Cumartesi Pazarı. Antalya’nın Kundu, Belek bölgesindeki turistlerin ve yerel halkın da gözde pazarı olan Cumartesi Pazarında meyve sebzeden tutun, antik eşyalar, hediyelik el işleri, keten ve el işi giysiler, ev tekstili, örgü ve dantel giysiler, oyuncaklar, spor kıyafetleri, aksesuarlar, bohem tarzı elbiseler, şalvarlar, Buldan bezi tekstil ürünlerine kadar her ne deseniz bulabilirsiniz.

Ulaşım:

Kundu bölgesinden Cumartesi Pazarına LC07, Güzeloba ve Rauf Denktaş üzerinden TC16A, LF10, TC16 ile Cumartesi Pazarına ulaşa bilirsiniz.

Beldibi ve Kemer bölgesinden gelecek olanlar Sarısu veya 5M Migros’a kadar dolmuşla gelerek Laura AVM’ye gidecek olan her hangi bir otobüsten faydalanabilirler. Beldibi 5M Migros arası dolmuşla 45 dakika, 5M Migros Laura AVM arası trafiğin yoğunluğuna göre en fazla 1 saat sürmektedir.

Fiyatlar:

Antalya Cumartesi Pazarı’nın fiyatları satılan ürünlerin kalitesine göre değişmektedir. Örneğin, çantalar 10TL’den 150 Tl’ye kadar değişir.